Menu

Jak na chřipku

29. 03. 10

včetně té prasečí, slepičí či další, co kdy příjde....

návod: Dr. Vinay Goyal, specialista v oboru, říká:

Jedinými místy vstupu viru do organizmu jsou nosní dírky a ústa/krk. Při takovéto globální epidemii je téměř nemožné vyhnout se styku s virem H1N1 navzdory veškeré obezřetnosti.

Kontakt s virem není takovým problémem, jako je jeho šíření. Dokud jste ještě zdrávi a neprojevují se symptomy infekce virem H1N1, abyste zabránili jeho šíření, zhoršení symptomů a rozvinutí sekundární infekce, existují jednoduché kroky, které můžete provádět, a které nejsou dostatečně ve sdělovacích prostředcích vyzdviženy (namísto soustředění se na zásobení vakcínami):

- časté mytí rukou

- "ruce pryč z obličeje"
Odolejte pokušení dotýkat se jakékoli části obličeje (pokud nechcete jíst, mýt se,atd.).

- kloktejte preventivně
Asi 2-3x denně teplou slanou vodou (používejte Listerin, pokud nedůvěřujete slané vodě). Viru H1N1 to trvá přibližně 2-3 dny po první infekci v krku nebo nosních dutinách, aby se šířil a ukázaly se charakteristické symptomy. Jednoduché kloktání zabraňuje šíření viru. Svým způsobem má kloktání slanou vodou stejný efekt na zdravého jedince, jako má vakcína na infikovaného. Nepodceňte tento jednoduchý, levný a mocný preventivní způsob.

- čistěte si nosní dírky
Tak jako v bodu 3, teplou slanou vodou alespoň 1x denně. Ne každý umí tyto velice vhodné jogové asány čistit si nosní dutiny, ale pořádně se 1x za den vysmrkat a vyčistit nosní dírky tampónky namočenými v teplé slané vodě, je velice účinné při snižování počtu onemocnělých. Noste s sebou kapesníky a používejte je i preventivně.

- posilujte imunitu
Nejlépe potravinami bohatými na vitamín C. Pokud je musíte nahradit tabletami, ujistěte se, že obsahují zinek, který napomáhá vstřebávání vitamínu C.

- pijte tolik teplých nápojů, kolik jen můžete
Čaj, kávu, atd. pití teplých nápojů má stejný účinek jako kloktání, ale v opačném směru. Vymývají šířící se virus z krku do žaludku, kde nemůže virus přežít, šířit se, ani nijak škodit.

- napomáhejte aktivně svému zdraví

> Zpět na úvod > Archiv starších zpráv zde